Deep Breath
🔥 Szukasz najlepszych efektów? Dieta + Trening -20% 🔥 Sprawdź
Kalkulator kalorii

Kalkulator zapotrzebowania kalorycznego - Oblicz CPM | Deep Breath

1234
 

Czym jest kalkulator kalorii?

W chudnięciu, utrzymaniu wagi i przybraniu na masie bardzo duże znaczenie ma liczba kalorii przyjmowanych codziennie. Wartość tę pomoże obliczyć dokładny kalkulator zapotrzebowania kalorycznego. Więc jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne?

Kalkulator BMR – jak działa?

Przyjrzyjmy się najpierw, jak działa sam kalkulator zapotrzebowania kalorycznego. Skrót BMR to wskaźnik podstawowej przemiany materii (PPM). Inaczej mówiąc, jest to wartość, która określa dzienną liczbę kalorii, potrzebną do utrzymania podstawowych funkcji życiowych. TMR oznacza natomiast całkowitą przemianę materii (CPM) - do wartości BMR doliczana jest tu również energia przeznaczana na przykład na codzienną aktywność fizyczną, pracę umysłową itp. Kalkulator BMR dokładnie wylicza nam, ile powinniśmy zjadać kalorii, biorąc pod uwagę wiele czynników.

Dzienne zapotrzebowanie kalorii – jak obliczyć?

Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne? Kalkulator BMR to inaczej kalkulator zapotrzebowania kalorycznego. Narzędzie bierze pod uwagę takie czynniki, jak płeć, masa ciała, wiek, wzrost i tryb życia danej osoby. Na podstawie tych danych obliczana jest wartość kalorii, które powinno się spożywać na co dzień, by zapewnić sobie prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Chcąc obliczyć zapotrzebowanie kalorii, wystarczy wypełnić kalkulator zapotrzebowania kalorycznego wyżej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium