Deep Breath
Blog kategorie

Jakie gumy do ćwiczeń wybrać?

/4 min. ⏳/
Jakie gumy do ćwiczeń wybrać?

Które gumy dla kogo?

Codziennie dostajemy wiadomości od naszych odbiorców z pytaniami o to, które gumy treningowe z naszego sklepu mają wybrać - Mini Band, Hip Band, Power Band, czy może ekspandery? Postanowiliśmy napisać o tym posta, w którym wyjaśnimy Wam, które gumy są odpowiednie dla kogo i jak najlepiej z nimi trenować, aby osiągać wymarzone efekty! 

Jakie gumy do ćwiczeń znajdziesz w Deep Breath?

W naszym sklepie znajdują się gumy:
- Mini bands materiałowe oraz lateksowe,

- Hip bands materiałowe,
- Power bands materiałowe oraz lateksowe,
- Ekspandery.

Taki wybór gum pojawił się u nas nie bez powodu. Nasze gumy są idealne dla osób początkujących, jak i osób średniozaawansowanych. Od tego, na jakim jesteś poziomie zależy to, które gumy powinnaś/ powinieneś wybrać :)

Osoby początkujące

Dla nich najlepsze do treningów nóg i pośladków będą gumy mini bands, a do treningów górnych partii ciała, czyli pleców i ramion, będą gumy power bands. Kobietom bardziej polecamy gumy materiałowe, ponieważ są delikatniejsze i przyjemne w dotyku, a także nie obcierają skóry. Nie zwijają się one również podczas ćwiczeń i nie zostawiają odcisków na dłoniach. Mężczyźni większą satysfakcję mogą czuć trenując z lateksowymi gumami, ponieważ pracuje się z nimi nieco inaczej. Są bardziej rozciągliwe, więc lepiej dostosowane do ich gabarytów.

Trenując z gumami mini bands i power bands możesz trenować całe ciało w domu, a dzięki temu kształtować swoją sylwetkę, wypracować mięśnie, wzmocnić całe ciało i zredukować zbędną tkankę tłuszczową.

Osoby średniozaawansowane

Dla tych osób do treningów gum i pośladków lepiej sprawdzą się gumy hip bands, ponieważ są mocniejsze od gum mini bands, a to oznacza, że mają większe opory i dają nam większy ciężar podczas ćwiczeń. Najmocniejsza guma daje aż 35 kg oporu! Do gum hip bands również warto dobrać sobie gumy power bands, żeby móc trenować całe ciało w domu, jako że gumy hip bands spełniają podobną rolę, co mini bands. Zadziała tu również ta sama zasada, co przy osobach początkujących - dla kobiet korzystniejszą opcją będą materiałowe gumy, a dla mężczyzn lateksowe.

Sprawdź nasze treningi z gumami!

1. Trening z gumami Mini Band na pośladki,
2. Trening pleców z gumami Power Band Lateks,
3. Ćwiczenia na ramiona z gumami Power Band,
4. Trening pleców z gumami Power Band Materiałowymi,
5. Trening nóg i pośladków z gumami Hip Band,
6. Trening z gumami angażujący plecy, klatkę piersiową, nogi, pośladki, brzuch i barki z gumami,
7. Trening pośladków z gumami Hip Band.

A co z ekspanderami?

Te gumy są świetne do treningów górnych partii ciała, czyli do treningów pleców, klatki piersiowej oraz ramion. Mają dużo więcej zastosowań niż gumy power bands, ponieważ można doczepić do nich rączki, które zapewniają większy komfort ćwiczeń. Gumy te można zahaczyć również o drzwi i wykonywać z nimi takie ćwiczenia, jakie mamy możliwość wykonywać na maszynach na siłowni. Poniżej prezentujemy, jak możesz je wykorzystać w domowych warunkach. Jeśli chcesz zainspirować się pełnym treningiem z ekspanderami, znajdziesz go tutaj.

Jak wiecie - my z gumami trenujemy już ponad 4 lata i jest to nasza największa miłość treningowa. Kochamy je przede wszystkim za to, jak wiele świetnych ćwiczeń można z nimi wykonać i na jak wiele sposobów można urozmaicać swoje treningi! Kto trenuje z nami, ten wie #EkipaDB! Tysiące osób dzięki nam i naszym gumom uzależniło się od treningów i teraz wykonuje je z wielkim uśmiechem na twarzy. Mamy wielką nadzieję, że dołączycie do nich i przekonacie się, że aktywność może stać się ogromną zajawką, której nie możecie się doczekać!

Komentarze do wpisu (0)

Polecane produkty

Sklep internetowy Shoper Premium