Dzisiaj post skierowany głównie do dziewczyn. Wiele z nas ma problem z wypracowaniem sobie idealnych, wymarzonych pośladków. W internecie, gazetach czy telewizji wciąż trafiamy na kobiety, które mają jędrne, wysportowane ciało, krągłe pośladki, płaskie brzuchy. Jest kilka ważnych kwestii, które mają wpływ na ich wygląd, a o których nie każdy ma pojęcie. Czas rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć wam na pytanie – co robię źle?

_MG_1372

  1. Nie zbudujesz pośladków ćwicząc je codziennie. Każda partia ciała potrzebuje czasu na regenerację, dwa czy trzy dni przerwy. Rozciąganie, odpowiednia dieta, różnego rodzaju masaże i ciepłe kąpiele na pewno przyśpieszą znacznie proces regeneracji.
  2.  Odpowiednie obciążenie. Kobiety z pięknymi pośladkami, o których wspomniałam wcześniej, nie ćwiczą pośladków dywanówkami typu Mel B czy z innymi, popularnymi filmikami na youtube. One dźwigają. Ćwiczą z obciążeniem. Tak, dokładnie! Pośladki do wzrostu potrzebują bodźca, które da im odpowiednie obciążenie treningowe. Robiąc dziennie 100 przysiadów nigdy nie osiągniesz tego, co możesz osiągnąć wykonując 15 przysiadów co 3 dni ze sztangą czy kettlem.
  3. A no właśnie – przysiady. Przyjęło się, że przysiady to najlepsze ćwiczenie na pośladki. A potem zdziwienie, że przecież robię przysiady, a nie mam tyłka jak Beyonce. Otóż przysiady w pewnym stopniu angażują pośladki, jednak jest to ćwiczenie głównie na mięśnie czworogłowe ud. Niżej znajdziesz najlepsze ćwiczenia na pupę.
  4. Większe pośladki? Nadwyżka kaloryczna! Wieczna redukcja nie zapewni Ci dużego siedzenia. Niestety – my, kobiety uwielbiamy się odchudzać. I niestety myślimy, że jak schudniemy parę kilo to będziemy mieć piękne pośladki i płaski brzuch. Może coś tam się odsłoni.. Jednak jeśli wcześniej nie ćwiczyłaś z obciążeniem, to nie licz, że odsłoni się jędrna, wyrzeźbiona pupa. Chcesz zwiększyć swój mięsień pośladkowy, to powinnaś wejść na nadwyżkę kaloryczną – jeść więcej, niż wynosi Twoje zapotrzebowanie.

A teraz to, na co wszystkie czekacie – ćwiczenia na pośladki!:D

  1. Wszystkie ćwiczenia w klęku podpartym, stojąc lub leżąc z wymachami nóg np. do boku, w górę z obciążnikami na kostkach.
  2. Tak zwane donkey kicks na wyciągu
  3. Wznosy bioder ze sztangą, kettlem, czy innym rodzajem obciążenia
  4. Odwodzenie nóg na maszynie (nie siadamy, pośladki lekko uniesione nad siedzeniem)
  5. Spięcia pośladków na ławce rzymskiej z obciążeniem lub gumą
  6. Przysiady sumo na stepach