Od dwóch miesięcy mamy przyjemność testować adaptogeny firmy Mother’s protect. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak ich działanie na nas wpłynęło, dlatego chcemy podzielić się z wami tym doświadczeniem. Adaptogeny są roślinami o wyjątkowych właściwościach. Ekstrakty są w 100 % naturalne. Przywracają prawidłową równowagę organizmu, dostarczają energię niezbędną do wykonywania codziennych obowiązków i radzenia sobie ze stresem.

Dostaliśmy do przetestowania Ashwagande i Czarodzieja. 

Ashwaganda

Jest to apaptogen odpowiadający za wspieranie odporności organizmu na stres, procesy zapamiętywania, sprawność płciową i płodność. Ponadto wspomaga koncentrację, utrzymanie emocjonalnej stabilności i optymalizuje wydolność fizyczną oraz umysłową. Testowała ją Agata.

Zauważyłam, że jestem nieco bardziej wyluzowana. Niczym się nie stresuję, nie śpieszę się i nie martwię o najmniejsze szczegóły jak to kobiety. Jestem spokojniejsza i nie czepiam się o wszystko, bo tak też miewałam w zwyczaju. Zawsze, kiedy zbliżała się miesiączka zamieniałam się w jedną wielką marudę. Teraz tego nie ma, bo jestem bardziej opanowana i nie miewam „foszków” :D. Bardzo podoba mi się to, że ashwaganda nie jest w tabletkach, tylko w płynie. Dzięki temu szybciej się wchłania i można spodziewać się szybszych rezultatów. Smak? Okropny, ale czego się nie robi dla lepszego samopoczucia i siły do działania z uśmiechem na twarzy!

Polecam szczególnie osobom, które mają problemy ze stresem oraz kobietom z problemami hormonalnymi. Ashwaganda wpływa na prawidłową pracę gospodarki hormonalnej, może pomóc przywrócić i wyregulować miesiączkę, obniżyć stres (co również odbija się na problemach z miesiączką) i polepszyć ogólne samopoczucie.

Czarodziej

Czarodziej wpadł w ręce Patryka. Jest przeznaczony dla osób aktywnych i uprawiających sporty ekstremalne.

Zawsze miałem dużo energii, ale czarodziej dał mi podwójnego kopa. Nie jestem ospały, co zdarzało się dosyć często. Ciągle mam ochotę na treningi i robienie nowych rzeczy. Krótko mówiąc wzmocnił mnie fizycznie i mentalnie.  Na pewno polecam czarodzieja osobom, które są aktywne fizycznie, ale bywają zmęczone i ospałe w ciągu dnia przez swoje obowiązki. Zamiast faszerować się suplementami naładowanymi chemią i pić kawę co godzinę lepiej zaufaj naturze i postaw na coś, co na prawdę postawi Cię na nogi. Jednak w pierwszych tygodniach trzeba brać go regularnie i w odpowiednich odstępach czasu, żeby poczuć ten efekt. Uwierzcie, że warto 🙂

Więcej o adaptogenach możecie poczytać na stronie Mothers Protect.